• Polski
 • Deutsch
 • English
 • Przestrzeń

  Budowane w ostatnich latach nad morzem apartamentowce, na przykład te w centralnej części Kołobrzegu, powstają zazwyczaj na niewielkich działkach, wśród istniejącej po sąsiedzku zabudowy. Na tym tle Polanki Aqua to ewenement. Kompleks ulokowany na działce o powierzchni około 2,5 hektara gwarantuje komfort przestrzenny oraz niezakłócony niczym widok na zieleń. Warto podkreślić: mowa o miejscu, które od centrum Kołobrzegu oddalone jest zaledwie 2 km!

  Od plaży, do której w linii prostej jest zaledwie 300 metrów, Polanki Aqua oddziela nadmorski las i wilgotna łąka będąca obszarem chronionym w ramach programu Natura 2000 (stanowi ona tzw. użytek ekologiczny). Tym samym od strony północnej nikt nigdy niczego nie wybuduje.

   Plaża na wysokości Polanki Aqua jest szeroka i naturalna (nigdy w jakikolwiek sposób jej stan nie był zmieniany), czysta, z drobnym jasnym piaskiem. Miejsca na niej jest tyle, że jednocześnie mogłoby w tym miejscu plażować kilka razy więcej osób, niż zamieszka w obiekcie.

  Znakomity widok na zieleń otaczającą Polanki Aqua zapewni nowość – ogólnodostępny taras nad czwartym piętrem jednego z budynków, na który docierać będzie winda. Zobaczymy z niego morze ponad wierzchołkami drzew nadmorskiego lasu oraz rozległy, wspomniany już, użytek ekologiczny w postaci łąki, w lokalnej tradycji nazywanej Owczym Bagnem. Przez nadmorski park przebiega wygodna ścieżka rowerowa R10, będąca częścią trasy Via Baltica.

  ;
  ;